Haber

Twitter, Türkiye’ye dezenformasyonla mücadele sözü verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın Twitter yöneticileriyle yaptığı görüşmede, Twitter’ın dezenformasyonla mücadelede Türkiye ile daha fazla işbirliği yapma taahhüdünde bulunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre görüşmede Twitter, Türkiye ile dezenformasyonla mücadele, asılsız ihbar ve saçmalıklara karşı önlem alınması ve uydurma hesaplara karşı hızla harekete geçilmesi noktasında tam işbirliği yapma konusunda mutabık kaldı.

Görüşmede ayrıca Twitter yetkililerinin, 6599 sayılı Kanun kapsamında kişilik haklarını ihlal eden, kamu düzenini bozan, can ve mal güvenliğini tehlikeye atan paylaşımlara karşı atılacak adımlar konusunda daha fazla hassasiyet göstereceklerini ifade ettikleri öğrenildi. 5651.

Sayan’ın Twitter Küresel Devlet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter Türkiye Kamu Politikası Yöneticisi Ronan Costello ile yaptığı görüşmede Twitter’a, İnternet Ortamında İşlenen Dezenformasyonla Etkin Mücadele ve Kabahatlerle Mücadele Kanunu kapsamındaki yükümlülükleri hatırlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu