Haber

Grevdeki kanalizasyon işçileri, Paris’te belediye binasının önüne ölü fareler yığıyor.

Fransız basınında yer alan habere göre, Paris Belediyesi’nin farelerle uğraşan kanalizasyon işçileri, mesleklerinin daha uygun bir statüde konumlandırılması talebiyle greve gitti.

Çalışanlar, çalışma kurallarının zorluğuna ve maaşların yetersizliğine dikkat çekmek için yanlarında getirdikleri meyve farelerini belediye önüne attı.

“Daha çok personel ve mali kaynak istiyoruz. 10 yılda 60 arkadaşımızı kaybeden bir sektördeyiz”Çalışanlar, belediye yetkililerine seslerini duyurmak istedi.

Kalabalık protestolarda ısrar edince belediye yetkilisi Anne Souyris tarafından kabul edildi.

Fransız kanalı BFMTV’ye konuşan Souyris, çöpçüler ve kanalizasyon işçilerinin kendilerini daha iyi koruyan bir düzenlemeye ihtiyaç duyduklarının farkında olduklarını söyledi.

Souyris, grevle ilgili önceden bilgisi olmadığını, aksi takdirde mesele bu noktaya gelmeden çözmek için çalışacağını belirtti.

Temizlik işçileri, emeklilik karşıtı reforma tepkiler nedeniyle Mart ayı ortasında greve gittiğinde Paris’te binlerce ton çöp birikti.

Başkentte birçok ilçenin cadde ve sokaklarında uzun süre çöp toplanmaması nedeniyle fareler “ortalıkta koşturmaya” başladı.

Grevlerine kısa bir süre ara veren çöp toplayıcıları, 13 Nisan’dan itibaren Paris’te süresiz greve başlayacaklarını duyurdu.

sabanozu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu